NORDIC WALKING

Czy wiesz, że istnieje sport idealny, „skrojony dla Ciebie  na miarę”, motywujący do regularnych treningów, niezależny od pogody, pory roku i dnia? Zapewne zastanawiasz się, o jaką dyscyplinę chodzi.  Jej zalety można byłoby wymieniać bez końca, ale niewątpliwie jedną z najważniejszych jest aktywacja ponad 90% mięśni całego ciała podczas treningu, gdy dodamy do tego uśmiech (twarz także jest umięśniona ;), nasze ciało pracuje w 100%.

Tak, to właśnie Nordic Walking – niewątpliwie efektywniejszy od wielu innych dyscyplin. Dla porównania – podczas joggingu uaktywnia się ok. 60% mięśni całego ciała, a podczas pływania ok. 65%. Wniosek nasuwa się sam, chcesz trenować kompleksowo i bezpiecznie, rozpocznij przygodę z Nordic Walking, który prawdopodobnie bardzo szybko stanie się Twoją pasją, gdy odczujesz pierwsze pozytywne efekty tego (nie)zwykłego marszu. Czy wiesz, że podczas godziny możesz spalić ok. 400 kcal, a w zależności od zaangażowania nawet więcej? Nordic Walking jest ok. 40% efektywniejszy od marszu bez kijków, ponadto znacznie zwiększa się pobór tlenu, wzrasta tętno, mięsień sercowy pompuje więcej krwi, dzięki czemu organizm intensywniej się dotlenia. Już po pierwszym treningu Twoja sylwetka stanie się bardziej wyprostowana, a po kilku intensywnych marszach także szczuplejsza. Złagodzisz tak często doskwierające obecnie osobom w różnym wieku dolegliwości bólowe kręgosłupa, a nawet całkowicie się ich pozbędziesz! Trenując regularnie zapobiegniesz także chorobom cywilizacyjnym, obniżysz poziom stresu i wzmocnisz kości.  Spotkasz nowych znajomych, a starych zabierzesz ze sobą

Jest jeszcze jedna ogromna zaleta Nordic Walkingu – trenować może cała rodzina, od najmłodszych po seniorów, bez względu na aktualny poziom sprawności fizycznej. A zatem warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na wspólny spacer z kijkami.

Zanim jednak przystąpimy do regularnych treningów warto nauczyć się prawidłowej techniki pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jedynie wówczas możemy mieć pewność, że chodzimy prawidłowo.

Zapraszamy na treningi Nordic Walking!

Joanna Janecka

Prowadzimy również zajęcia z Nordic Walking odbywające się pod okiem wykwalifikowanego instruktora z wykorzystaniem dostępnej infrastruktury miejskiej.

Kijki można wypożyczyć na miejscu.

Zajęcia zaczynają się:

WOTREK – godzina 19.30

NIEDZIELA – godzina 10.00

Czas trwania zajęć: ok. 1,15h

Terminy wraz z godzinami nie są stałe i mogą ulec zmianie.

Serdecznie Zapraszamy!

Nordic-walking-jaskinia-zdrowia-speleon

Joanna Janecka Instruktorka

Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking

OFERTA

GROTA SOLNA

SAUNA IR

MASAŻE

NORDIC WALKING

SPELEON Jaskinia Solna
ul. Serocka 10/1
04-333 Warszawa

Zapisy przez telefon:
 791-53-00-39 

Zapisy osobiste na miejscu

Czynne:

Pon-Pt 12:00-21:00  
Sobota 10:00-20:00  
Niedziela 10:00-18:00