GABINET MASAŻU

Gabinet masażu – Warszawa, Grochów

Masaż relaksacyjny, leczniczy i inne

Masaż – fizjoterapeuci

Cześć, jestem fizjoterapeutą z 4letnim stażem. Uzyskałem tytuł magistra fizjoterapii na Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie i pracuję głównie ze sportowcami. Miałem przyjemność odbywać staż w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, opiekować się Kadrą Polski w Narciarstwie Alpejskim, a obecnie czuwam nad zdrowiem żeńskiej sekcji Rugby Legii Warszawa. Oczywiście, poza sportowcami, na co dzień zajmuję się rehabilitacją osób po urazach, osobami z przewlekłymi zespołami bólowymi, jak i profilaktyką zdrowotną. Moje zainteresowania związane z zawodem to Terapia Bólu Kręgosłupa oraz Funkcjonalna Terapia Manualna. Wiedzę w tym zakresie stale poszerzam na licznych kursach podyplomowych.

Gabinet-masażu-fizioterapeuta-Grochów

mgr Tomasz Michalak

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy to zabieg mający na celu polepszenie stanu psychofizycznego pacjenta. Wykorzystywane są w nim techniki masażu klasycznego, takie jak głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje, wstrząsanie, oraz wiele technik z zakresu energii mięśniowej, rozluźinania powięziowego, terapii punktów spustowych, mobilizacji i manipulacji.

Masaż leczniczy – wskazania:

– ostry i przewlekły ból kręgosłupa,
– bóle mięśniowe, takie jak skurcze, kręcz,
– ograniczenia zakresu ruchomości w stawach,
– intensywny okres treningowy – w celu szybszej rekonwalescencji,
– nadmierne napięcie mięśniowe, spowodowane przewlekłym stresem,
– bóle stawów.

Masaż leczniczy – przeciwskazania:

– podostre stany zapalne,
– stany podgorączkowe,
– ciąża,
– choroba SM (stwardnienie rozsiane) w okresie remisji,
– hemofilia (brak we krwi czynnika krzepliwości),
– reumatoidalne zapalenie stawów (RZS),
– osteoporoza,
– epilepsja,
– choroby serca,
– niedokrwienie obwodowe,
– nadciśnienie, nieustabilizowane farmakologiczne,
– migrena (bóle głowy).

Masaż leczniczy wykluczają takie objawy i choroby jak:

– zapalenie węzłów chłonnych,
– ostre, ropne stany zapalne,
– zakrzepy,
– zapalenia żył,
– zaawansowana miażdżyca naczyń obwodowych,
– gorączka (temperatura ciała powyżej 38 stopni C),
– krwawienia, krwotoki, stany zagrażające krwawieniu,
– choroba nowotworowa,
– ostre stany zapalne,
– miesiączka,
– postępujący zanik mięśniowy,
– stwardnienie rozsiane,
– jamistość rdzenia,
– drżączka poraźna,
– niewyrównane wady serca,
– tętniaki,
– dna moczanowa,
– choroby psychiczne,
– choroby zakaźne.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny to nic innego, jak forma masażu mająca na celu wprowadzenie pacjenta w stan głębokiego relaksu. Techniki stosowane w tym zabiegu są delikatne, miłe i przyjemne w odbiorze dla pacjenta. Jest to masaż rozluźniający ciało oraz duszę. Powoduje wyciszenie oraz działa kojąco na stres.

Masaż relaksacyjny – wskazania:

– długotrwały wysiłek fizyczny lub psychiczny,
– stres, depresja,
– napięcie nerwowe, nerwica,
– napięcie mięśniowe,
– ogólne przemęczenie organizmu

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest zalecany w szeregu schorzeń, chorób i dysfunkcji różnych narządów. Przede wszystkim stosowany jest po kontuzjach i urazach stawów i mięśni, w rekonwalescencji oraz w celu zapobiegania odleżynom. Bardzo dobrze wpływa na skórę – usprawnia działanie gruczołów łojowych, co czyni go szczególnie pożądanym przez osoby z problemami skórnymi. Przez wpływ na przemianę materii, masaż pomaga w zwalczaniu nadwagi. Umiejętnie wykonany masaż usprawnia układ limfatyczny, który odpowiada za zatrzymywanie wody w organizmie i nieestetyczne obrzęki ciała. Masaż klasyczny (ręczny) wykorzystuje różne techniki masażu, odpowiadające specyfice budowy i funkcji masowanych narządów i tkanek. Do podstawowych technik masażu klasycznego należą – głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wałkowanie.

Terapia manualna

jest to terapia prowadzona przez naszego wykwalifikowanego fizjoterapeutę. W zakresie terapii zawierają się zarówno ćwiczenia, porady, profilaktyka oraz leczenie wielu chorób układu ruchu takich jak bóle kręgosłupa, mięśni, rehabilitacja po urazach oraz wiele innych. Jest to terapia prowadzona indywidualnie, każdy zabieg jest starannie dobrany i przemyślany w stosunku do obecnego stanu pacjenta. Oprócz ćwiczeń nasz fizjoterapeuta wykorzystuje techniki tkanek miękkich, techniki rozluźniania powięziowego, terapię manualną oraz terapię punktów spustowych i kinesiotaping. Nasz specjalista ukończył szkolenia podyplomowe w Institiute of Physical Art z zakresu Funkcjonalnej Terapii Manualnej. Jest to metoda terapeutyczna pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, a sama szkoła ma ponad 30 letnie doświadczenie w kształceniu terapeutów.

Terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych. Punkt spustowy to silnie podrażniona okolica w obrębie hipertonicznego pasma mięśnia szkieletowego lub powięzi mięśniowej. Punkt spustowy jest bolesny podczas palpacji i może prowadzić do specyficznych promieniujących bólów, napięć mięśniowych tych samych mięśni lub innych, a także do reakcji wegetatywnych. Punkty spustowe występują również w innych tkankach tj. skóra, tkanka tłuszczowa, ścięgna, więzadła, torebki stawowe, okostna. Takie punkty spustowe w odróżnieniu od tych mięśniowo-powięziowych nie zawsze są stałe, nie mają tą samą lokalizację i nie wywołują bólów promieniujących.

Wskazania;
– ograniczenie zakresu ruchu w stawie bierne lub czynne,
– uczucie sztywności podczas wykonywania ruchu,
– osłabienie pojedynczego mięśnia lub grupy mięśniowej,
– ból promieniujący,
– potliwość danej okolicy,
– zwiększona aktywność pilomotoryczne (gęsia skórka),
– zaburzenia czucia głębokiego,
– zaburzenia równowagi i zawroty głowy,
– gorsza koordynacja mięśnMasaż częściowy

jest to zabieg oparty na masażu leczniczym, z tą różnicą, że jest on wykonywany na małej określonej części ciała np. stopy, dłonie, kark, kończyna górna, kończyna dolna, pośladki. Wskazania i przeciwwskazania tak jak w masażu leczniczym.

 

Masaż bańką chińską(antycellulitowy)

Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska ma wiele wspólnego z bańkami akupunkturowymi (leczniczymi), które stosuje się w medycynie ludowej w przypadku leczenia wielu dolegliwości. Sprawdź, na czym polega technika masażu bańką chińską. Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej (zimnej), która wysysa powietrze pod ciśnieniem. Najczęściej można spotkać bańki wykonane z gumy, jednak stosowane są także bańki szklane i bambusowe. Ich cechą charakterystyczną jest okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym mogą zassać się na skórze. Technika masażu bańką chińską została zaczerpnięta z medycyny ludowej, w której bańki wykorzystywało się w celu leczenia grypy czy przeziębień. Obecnie masaż bańką wykonuje się także w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych i cellulitu.

Zastosowanie bańki chińskiej w lecznictwie;

Bańki chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.

– bóle kręgosłupa
– dolegliwości mięśniowe
– problemy ze stawami
– bóle różnego pochodzenia (w tym migrenowe i nerwobóle)
– dolegliwości płucne
– problemy z ukrwieniem
– usuwanie cellulitu

 

 

Masaż kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Różnej wielkości kamienie przystosowane są do masażu odpowiednich części ciała. Kamienie bazaltowe podgrzewane są w specjalnie do tego przeznaczonych podgrzewaczach, a następnie używane odpowiednio podczas masażu.Daje to efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu. Działa on bardzo kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną, poprawia pracę narządów wewnętrznych, pobudza mikrokrążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności.Mój masaż gorącymi kamieniami to – jak mówi sama nazwa – przede wszystkim bardzo przyjemny MASAŻ kamieniami, a nie tylko układanie ich na ciele, co jest znacznie mniej przyjemne, a co niestety często można spotkać w innych salonach. Oprócz masażu samymi kamieniami, zabieg ten łączy też w sobie elementy ręcznego masażu relaksacyjnego. Każdą część ciała przed właściwym masażem kamieniami przygotowuję i rozgrzewam krótkim masażem relaksacyjnym. Zmniejsza to różnicę temperatur pomiędzy ciałem, a kamieniami, co niweluje zbyt mocne odczucie ciepła. Do tego, takie połączenie sprawia, że masaż jest znacznie przyjemniejszy i o wiele ciekawszy w odbiorze.

 Kinesiotaping

Kinesiotaping polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, specjalistycznego elastycznego plastra. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie.Do tapingu wykorzystuje się plaster elastyczny nazwie Kinesiotaping – opracowany i spopularyzowana przez Japończyka Dr Kenzo Kase. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonej do parametrów skóry, niezawierający leków, niezawierający latexu, odporny na działanie wody (możliwość kąpieli), umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Odpowiednio zaaplikowany funkcjonuje 7-10 dni. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców obieranych przez receptory rozmieszczone na skórze. Dzięki temu, odpowiednio zaaplikowany, odpowiedni rodzaj plastra, może działać przeciwbólowo, pełnić funkcję przypominającą (np. utrzymanie prawidłowej postawy), normalizować napięcie mięśniowe i powięziowe, pełnić funkcję korygującą w sytuacjach występowania nierównowagi mięśniowej.Dzięki możliwości korekcji mechanicznej taping może zmniejszyć nacisk (kompresję) tkanek miękkich (w tym tkanki nerwowej) co w zespołach bólowych o powyższej etiologii daje niemal natychmiastowy efekt przeciwbólowy oraz usprawnia lub wręcz umożliwia postęp procesom gojenia. Korekcja mechaniczna z wykorzystaniem tapingu może posłużyć także do bardziej poprawnego (jeżeli zachodzi taka potrzeba) wzajemnego ustawienia względem siebie, poszczególnych elementów łańcucha biomechanicznego.

Zastosowanie taśm:
– Redukcji zmęczenia mięśni,
– Poprawy funkcji mięśni nadmiernie rozciągniętych,
– Zmniejszenia patologicznego napięcia mięśni,
– Zwiększenia zakresu ruchu,
– Usprawnienia krążenia krwi i chłonki,
– Zmniejszenia zastojów tkankowych,
– Zmniejszenia stanów zapalnych,
– Zmniejsza niewłaściwe ustawienie spowodowane dysbalansem mięśniowym,
– Zwiększa zakres ruchu,
– Zmniejsza odczucia bólowego,
– Normalizacji napięcia mięśniowego i powięziowego.

Masaż Shantala Body Touch

Masaż Shantala jest jedną z metod masażu relaksacyjnego.
– Odpręża
– Pozwala się wyciszyć
– Pomaga w uregulowaniu snu
– Wycisza, uspokaja
– Podnosi odporność organizmu
– Redukuje stres u osób przemęczonych i intensywnie pracujących
– Obniża poziom kortyzolu w organizmie
– Wzmacnia więzi emocjonalne między najbliższymi osobami.

Ze względu na działanie redukujące stres masaż Shantala Body Touch jest polecany również dla kobiet w ciąży, znakomite efekty przynosi u karmiących matek, dla zwiększenia laktacji.
Masaż Shantala polecany jest także dla niemowląt i małych dzieci.

Masaż Kobido

Kobido to niepowtarzalna forma sztuki masażu,która oznacza”Starożytną drogę do Piękna”. Większość metod masażu twarzy działa na powierzchni twarzy. Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni, dlatego jest znany jako „niechirurgiczny lifting twarzy”.

Kobido w naturalny sposób pomaga:

– Zniwelować napięcie mięśniowe,które powoduje zmarszczki mimiczne,
– Zapobiec bądz zmniejszyć efekty starzenia,<
– Oczyścić skórę usuwając toksyny,<
– Zapewnić pełny relaks i odprężenie,
– Zmniejszyć bóle głowy,
– Zmniejszyć problemy z układem pokarmowym,
– Poprawić wzrok.

OFERTA

GROTA SOLNA

SAUNA IR

MASAŻE

NORDIC WALKING

SPELEON Jaskinia Solna
ul. Serocka 10/1
04-333 Warszawa

Zapisy przez telefon:
 53-53-53-511
Zapisy osobiste na miejscu

Czynne:

Pon-Pt 12:00-21:00  
Sobota 10:00-20:00  
Niedziela 10:00-18:00